Y1453180R000F9L
Manufacturer
VPG Foil ResistorsDescription
RES 180 OHM 0.6W 1% RADIAL
Request for Quotation
Y1453180R000F9L
lmages are for reference only.Y1453180R000F9L
RES 180 OHM 0.6W 1% RADIAL
Delivery Services
180 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y1453180R000F9L
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 180 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.6W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.336" (8.53mm) |