Y1453180R000T9L
Y1453180R000T9L
Y1453180R000T9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y1453180R000T9L
  • Description
    RES 180 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
  • Delivery Services
180 Ohms ±0.01% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y1453180R000T9L
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)