Y173337R5000B9L
Y173337R5000B9L
Y173337R5000B9L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y173337R5000B9L
  • Description
    RES 37.5 OHM 2.5W .1% AXIAL
  • Package
    Axial - 4 Leads
  • Delivery Services
37.5 Ohms ±0.1% 2.5W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y173337R5000B9L
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 37.5 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2.5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial - 4 Leads
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)