Y1733500K000S0L
Y1733500K000S0L
Y1733500K000S0L
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Y1733500K000S0L
  • Description
    RES 500K OHM 0.001% 2.5W AXIAL
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
500 kOhms ±0.001% 2.5W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
Quick Inquiry
Y1733500K000S0L
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Resistance 500 kOhms
Tolerance ±0.001%
Power (Watts) 2.5W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)