10C24-N250-DAR
10C24-N250-DAR
10C24-N250-DAR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10C24-N250-DAR
  • Description
    DC DC CONVERTER 10000V 60W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 10000V 25mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
10C24-N250-DAR
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 10000V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 25mA
Power (Watts) 60 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Package / Case Module
Size / Dimension 9.25" L x 4.50" W x 2.03" H (235.0mm x 114.3mm x 51.6mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 10C24-N250-DA 10C24-N250-DA-H 10C24-N250-DAR-H 10C24-N250-H
Part Number 10C24-N250-DA 10C24-N250-DA-H 10C24-N250-DAR-H 10C24-N250-H
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description DC DC CONVERTER 10000V 60W DC DC CONVERTER 10000V 60W DC DC CONVERTER 10000V 60W DC DC CONVERTER 10000V 60W