120-202EAD-Q03
120-202EAD-Q03
120-202EAD-Q03
Quick Inquiry
120-202EAD-Q03
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Resistance Tolerance ±20%
B Value Tolerance -
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
Operating Temperature -60°C ~ 300°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 1.25" (31.80mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 120-202EAD-Q02 120-202EAD-Q02 120-202EAD-Q03 120-202EAG-Q01
Part Number 120-202EAD-Q02 120-202EAD-Q02 120-202EAD-Q03 120-202EAG-Q01
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE THERMISTOR NTC 2KOHM PROBE THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE