120-202EAG-Q01
120-202EAG-Q01
120-202EAG-Q01
Quick Inquiry
120-202EAG-Q01
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Resistance Tolerance ±20%
B Value Tolerance ±2.6%
B0/50 3442K
B25/50 -
B25/75 -
Operating Temperature -60°C ~ 300°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 1.25" (31.80mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 120-202EAG-Q01 120-202EAG-Q04 120-202EAG-Q04 120-202EAD-Q02
Part Number 120-202EAG-Q01 120-202EAG-Q04 120-202EAG-Q04 120-202EAD-Q02
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE