1/4C24-P60-I10-H
1/4C24-P60-I10-H
1/4C24-P60-I10-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1/4C24-P60-I10-H
  • Description
    DC DC CONVERTER 250V 60W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 250V 240mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
1/4C24-P60-I10-H
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 250V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 240mA
Power (Watts) 60 W
Applications ITE (Commercial)
Features Heat Sink
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Package / Case Module
Size / Dimension 4.50" L x 4.00" W x 1.46" H (114.3mm x 101.6mm x 37.2mm)