1808JA250821MXTSPU
1808JA250821MXTSPU
1808JA250821MXTSPU
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1808JA250821MXTSPU
  • Manufacturer
    Knowles Syfer
  • Description
    CAP CER 820PF 250V X7R 1808
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1808 (4520 Metric)
  • Delivery Services
820 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Quick Inquiry
1808JA250821MXTSPU
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Knowles Syfer
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 820 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)