1/8A24-N30-I5-25PPM-H
1/8A24-N30-I5-25PPM-H
1/8A24-N30-I5-25PPM-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1/8A24-N30-I5-25PPM-H
  • Description
    DC DC CONVERTER 125V 15W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 125V 240mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
1/8A24-N30-I5-25PPM-H
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 125V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 240mA
Power (Watts) 15 W
Applications ITE (Commercial)
Features Heat Sink
Operating Temperature 10°C ~ 45°C
Package / Case 11-DIP Module
Size / Dimension 3.70" L x 1.50" W x 1.23" H (94.0mm x 38.1mm x 31.3mm)