1XC0394-1T0-10
1XC0394-1T0-10
1XC0394-1T0-10
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1XC0394-1T0-10
  • Description
    FIXED IND 10UH 12.5A 8.5 MOHM TH
  • Delivery Services
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 12.5 A 8.5mOhm Radial, Horizontal Cylinder
Quick Inquiry
1XC0394-1T0-10
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 12.5 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.5mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.571" Dia x 1.181" L (14.50mm x 30.00mm)
Description FIXED IND 15UH 9A 16 MOHM TH FIXED IND 15UH 9A 16 MOHM TH FIXED IND 6UH 19A 4 MOHM TH FIXED IND 6UH 19A 4 MOHM TH