1XC0394-2T0-10
1XC0394-2T0-10
1XC0394-2T0-10
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1XC0394-2T0-10
  • Description
    FIXED IND 6UH 19A 4 MOHM TH
  • Delivery Services
6 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 19 A 4mOhm Radial, Horizontal Cylinder
Quick Inquiry
1XC0394-2T0-10
Material - Core Ferrite
Inductance 6 µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 19 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.181" L (16.00mm x 30.00mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 1XC0394-2T0-10 1XC0394-0T0-10 1XC0394-0T0-10 1XC0394-1T0-10
Part Number 1XC0394-2T0-10 1XC0394-0T0-10 1XC0394-0T0-10 1XC0394-1T0-10
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 6UH 19A 4 MOHM TH FIXED IND 15UH 9A 16 MOHM TH FIXED IND 15UH 9A 16 MOHM TH FIXED IND 10UH 12.5A 8.5 MOHM TH