3.0SMI30CA
3.0SMI30CA
3.0SMI30CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    3.0SMI30CA
  • Description
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
  • Delivery Services
48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Quick Inquiry
3.0SMI30CA
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)