3.0SMI45CA
3.0SMI45CA
3.0SMI45CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    3.0SMI45CA
  • Description
    TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
  • Delivery Services
72.7V Clamp 41.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Quick Inquiry
3.0SMI45CA
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.3A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)