353SB5C320T
353SB5C320T
353SB5C320T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    353SB5C320T
  • Description
    XTAL OSC VCXO 32.0000MHZ HCMOS
  • Delivery Services
32 MHz VCXO HCMOS Oscillator 5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
353SB5C320T
Type VCXO
Frequency 32 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)