406C35A25M00000
406C35A25M00000
406C35A25M00000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    406C35A25M00000
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
406C35A25M00000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 406
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 406C35A25M00000 406C35A25M00000 406C33A27M00000 406C33A27M00000
Part Number 406C35A25M00000 406C35A25M00000 406C33A27M00000 406C33A27M00000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD