406C35B10M24500
406C35B10M24500
406C35B10M24500
lmages are for reference only.
  • Part Number
    406C35B10M24500
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    CRYSTAL 10.2450MHZ 13PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
10.245 MHz ±30ppm Crystal 13pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
406C35B10M24500
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 406
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 10.245 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 13pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 406C35B10M00000 406C35B10M00000 406C35B10M24500 406C33A27M00000
Part Number 406C35B10M00000 406C35B10M00000 406C35B10M24500 406C33A27M00000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 10.0000MHZ 13PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 13PF SMD CRYSTAL 10.2450MHZ 13PF SMD CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD