406C35B13M00000
406C35B13M00000
406C35B13M00000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    406C35B13M00000
  • Description
    CRYSTAL 13.0000MHZ 13PF SMD
  • Delivery Services
13 MHz ±30ppm Crystal 13pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
406C35B13M00000
Series 406
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 13 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 13pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 406C35B13M00000 406C35B13M22500 406C35B13M22500 406C33A27M00000
Part Number 406C35B13M00000 406C35B13M22500 406C35B13M22500 406C33A27M00000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 13.0000MHZ 13PF SMD CRYSTAL 13.2250MHZ 13PF SMD CRYSTAL 13.2250MHZ 13PF SMD CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD