4379R-101JS
4379R-101JS
4379R-101JS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    4379R-101JS
  • Description
    FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD
  • Delivery Services
100 nH Shielded Inductor 1 A 30mOhm Max 2-SMD
Quick Inquiry
4379R-101JS
Material - Core Ferrite
Inductance 100 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Q @ Freq 79 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 600MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 4379R-101JS 4379R-101HS 4379R-101KS 4379R-102HS
Part Number 4379R-101JS 4379R-101HS 4379R-101KS 4379R-102HS
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD FIXED IND 1UH 650MA 90 MOHM SMD