4379R-101KS
4379R-101KS
4379R-101KS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    4379R-101KS
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD
  • Delivery Services
100 nH Shielded Inductor 1 A 30mOhm Max 2-SMD
Quick Inquiry
4379R-101KS
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 4379R
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 100 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Q @ Freq 79 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 600MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)