4379R-103KS
4379R-103KS
4379R-103KS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    4379R-103KS
  • Description
    FIXED IND 10UH 200MA 1.2 OHM SMD
  • Delivery Services
10 µH Shielded Inductor 200 mA 1.2Ohm Max 2-SMD
Quick Inquiry
4379R-103KS
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Q @ Freq 100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 39MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max) 0.140" (3.56mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 4379R-103KS 4379R-101HS 4379R-101JS 4379R-101JS
Part Number 4379R-103KS 4379R-101HS 4379R-101JS 4379R-101JS
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 10UH 200MA 1.2 OHM SMD FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD