5.0SMDJ120A-AT/7
5.0SMDJ120A-AT/7
5.0SMDJ120A-AT/7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    5.0SMDJ120A-AT/7
  • Manufacturer
    YAGEO
  • Description
    TVS DO-214AB 120V 193V A
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    DO-214AB, SMC
  • Delivery Services
193V Clamp 26A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Quick Inquiry
5.0SMDJ120A-AT/7
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes
Manufacturer YAGEO
Series 5.0SMDJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)