580N200X2IAT
580N200X2IAT
580N200X2IAT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    580N200X2IAT
  • Description
    5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
  • Delivery Services
20 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.5V 8-SMD, No Lead
Quick Inquiry
580N200X2IAT
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±280ppb
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Package / Case 8-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)