71V65803S100PFI
71V65803S100PFI
71V65803S100PFI
lmages are for reference only.
  • Part Number
    71V65803S100PFI
  • Manufacturer
    IDT, Integrated Device Technology Inc
  • Description
    IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    100-LQFP
  • Delivery Services
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 5 ns 100-TQFP (14x14)
Quick Inquiry
71V65803S100PFI
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Memory - Memory
Manufacturer IDT, Integrated Device Technology Inc
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS non-compliant
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size 9Mbit
Memory Organization 512K x 18
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page -
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)