8NJ-18.432MBE-T
8NJ-18.432MBE-T
8NJ-18.432MBE-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8NJ-18.432MBE-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    XTAL OSC XO 18.432MHZ 3.3V CMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
18.432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8NJ-18.432MBE-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 8NJ
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 18.432 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 22mA
Ratings AEC-Q100
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)