8NJ-18.432MDE-T
8NJ-18.432MDE-T
8NJ-18.432MDE-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8NJ-18.432MDE-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    XTAL OSC XO 18.432MHZ 1.8V CMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
18.432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8NJ-18.432MDE-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 8NJ
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 18.432 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 22mA
Ratings AEC-Q100
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 8NJ-18.432MDE-T 8NJ-18.432MDJ-T 8NJ-18.432MBE-T 8NJ-18.432MBJ-T
Part Number 8NJ-18.432MDE-T 8NJ-18.432MDJ-T 8NJ-18.432MBE-T 8NJ-18.432MBJ-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 18.432MHZ 1.8V CMOS XTAL OSC XO 18.432MHZ 1.8V CMOS XTAL OSC XO 18.432MHZ 3.3V CMOS XTAL OSC XO 18.432MHZ 3.3V CMOS