8NJ-18.432MDE-T
8NJ-18.432MDE-T
8NJ-18.432MDE-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8NJ-18.432MDE-T
  • Description
    XTAL OSC XO 18.432MHZ 1.8V CMOS
  • Delivery Services
18.432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8NJ-18.432MDE-T
Type XO (Standard)
Frequency 18.432 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 22mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 8NJ-18.432MDE-T 8NJ-18.432MDJ-T 8NJ-18.432MBE-T 8NJ-18.432MBJ-T
Part Number 8NJ-18.432MDE-T 8NJ-18.432MDJ-T 8NJ-18.432MBE-T 8NJ-18.432MBJ-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 18.432MHZ 1.8V CMOS XTAL OSC XO 18.432MHZ 1.8V CMOS XTAL OSC XO 18.432MHZ 3.3V CMOS XTAL OSC XO 18.432MHZ 3.3V CMOS