93PR20LF
93PR20LF
93PR20LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    93PR20LF
  • Description
    TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN TOP ADJ
  • Delivery Services
20 Ohms 1W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Quick Inquiry
93PR20LF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 20 Ohms
Power (Watts) 1W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Round - 0.500" Dia (12.70mm)