93PR25KLF
93PR25KLF
93PR25KLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    93PR25KLF
  • Description
    TRIMMER 25K OHM 1W PC PIN TOP
  • Delivery Services
25 kOhms 1W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Quick Inquiry
93PR25KLF
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 25 kOhms
Power (Watts) 1W
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Round - 0.500" Dia (12.70mm)