AB-20.000MAHE-T
AB-20.000MAHE-T
AB-20.000MAHE-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AB-20.000MAHE-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
20 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AB-20.000MAHE-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series AB
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 20 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AB-20.000MAHE-T AB-20.000MAHJ-T AB-20.000MAHJ-T AB-20.000MAGE-T
Part Number AB-20.000MAHE-T AB-20.000MAHJ-T AB-20.000MAHJ-T AB-20.000MAGE-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD 5.0X3.2 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA 5.0X3.2 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD