AB-20.000MAHJ-T
AB-20.000MAHJ-T
AB-20.000MAHJ-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AB-20.000MAHJ-T
  • Description
    5.0X3.2 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
  • Delivery Services
20 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AB-20.000MAHJ-T
Series AB
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type MHz Crystal
Frequency 20 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AB-20.000MAHE-T AB-20.000MAHE-T AB-20.000MAHJ-T AB-20.000MAGE-T
Part Number AB-20.000MAHE-T AB-20.000MAHE-T AB-20.000MAHJ-T AB-20.000MAGE-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD 5.0X3.2 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD