AB5640B961
AB5640B961
AB5640B961
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AB5640B961
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 5.64GHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
5.64GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 20MHz Bandwidth 1.75dB Module
Quick Inquiry
AB5640B961
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 5.64GHz Center
Bandwidth 20MHz
Filter Type Band Pass
Ripple 0.2dB
Insertion Loss 1.75dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Size / Dimension 3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)
Height (Max) 1.354" (34.40mm)