AE10500SSH6605
AE10500SSH6605
AE10500SSH6605
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE10500SSH6605
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER HIGH PASS 10.5GHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
10.5GHz (Cutoff) Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 17.5GHz Bandwidth 2dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE10500SSH6605
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 10.5GHz (Cutoff)
Bandwidth 17.5GHz
Filter Type High Pass
Ripple -
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 0.591" L x 0.500" W (15.00mm x 12.70mm)
Height (Max) 0.394" (10.00mm)