AE105B11862
AE105B11862
AE105B11862
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE105B11862
  • Description
    RF FILTER BANDPASS 105MHZ MODULE
  • Delivery Services
105MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 140MHz Bandwidth 1dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE105B11862
RoHS Status Not applicable
Frequency 105MHz Center
Bandwidth 140MHz
Filter Type Band Pass
Ripple 0.5dB
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)
Height (Max) 0.500" (12.70mm)