AE1050B10544
AE1050B10544
AE1050B10544
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE1050B10544
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 1.05GHZ MOD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
1.05GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 500MHz Bandwidth 1dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE1050B10544
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 1.05GHz Center
Bandwidth 500MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 5.250" L x 3.500" W (133.35mm x 88.90mm)
Height (Max) 1.250" (31.75mm)