AM1227B1024
AM1227B1024
AM1227B1024
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM1227B1024
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    7-SMD Module
  • Delivery Services
1.227GHz Center Band Pass Ceramic Filter 10 MHz 50Ohm 7-SMD Module
Quick Inquiry
AM1227B1024
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ceramic Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 7-SMD Module
Frequency 1.227GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 10 MHz
Insertion Loss 4dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 0.472" L x 0.394" W (12.00mm x 10.00mm)
Height (Max) 0.169" (4.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM1227B1024 AM1220B1602 AM1220B1602 AM1227B79
Part Number AM1227B1024 AM1220B1602 AM1220B1602 AM1227B79
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1220 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1220 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE