AM1227B79
AM1227B79
AM1227B79
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM1227B79
  • Description
    1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
  • Package
    Monoblock, 2 PC Pad
  • Delivery Services
1.227GHz Center Band Pass Ceramic Filter 15 MHz 50Ohm Monoblock, 2 PC Pad
Quick Inquiry
AM1227B79
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Monoblock, 2 PC Pad
Frequency 1.227GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 15 MHz
Insertion Loss 0.95dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 0.369" L x 0.319" W (9.36mm x 8.10mm)
Height (Max) 0.244" (6.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM1227B1024 AM1227B1024 AM1227B79 AM1000B1051
Part Number AM1227B1024 AM1227B1024 AM1227B79 AM1000B1051
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1227 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE