AM1575B1156
AM1575B1156
AM1575B1156
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM1575B1156
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    10-SMD Module
  • Delivery Services
1.575GHz Center Band Pass Ceramic Filter 20 MHz 50Ohm 10-SMD Module
Quick Inquiry
AM1575B1156
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ceramic Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-SMD Module
Frequency 1.575GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 20 MHz
Insertion Loss 4.3dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 0.717" L x 0.551" W (18.20mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.209" (5.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM1575B1156 AM1575B1561 AM1575B1561 AM1575B1577
Part Number AM1575B1156 AM1575B1561 AM1575B1561 AM1575B1577
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1575.42 MHZ CERAMIC BAND PASS FI 1575.42 MHZ CERAMIC BAND PASS FI 1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE