AM1575B1577
AM1575B1577
AM1575B1577
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM1575B1577
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Monoblock, 2 PC Pad
  • Delivery Services
1.5754GHz Center Band Pass Ceramic Filter 6 MHz 50Ohm Monoblock, 2 PC Pad
Quick Inquiry
AM1575B1577
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ceramic Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Monoblock, 2 PC Pad
Frequency 1.5754GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 6 MHz
Insertion Loss 3dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 0.205" L x 0.201" W (5.20mm x 5.10mm)
Height (Max) 0.091" (2.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM1575B1577 AM1575B1156 AM1575B1156 AM1575B1561
Part Number AM1575B1577 AM1575B1156 AM1575B1156 AM1575B1561
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1575 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1575.42 MHZ CERAMIC BAND PASS FI