AOC2012VAJC-12.8000C
AOC2012VAJC-12.8000C
AOC2012VAJC-12.8000C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOC2012VAJC-12.8000C
  • Description
    XTAL OSC VCOCXO 12.8000MHZ CMOS
  • Delivery Services
12.8 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 14-SMD, No Lead, 4 Leads
Quick Inquiry
AOC2012VAJC-12.8000C
Series AOC2012
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type VCOCXO
Frequency 12.8 MHz
Function -
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) ±700ppb
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 289mA
Package / Case 14-SMD, No Lead, 4 Leads
Size / Dimension 0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)