AOC2012XAJC-10.0000T1
AOC2012XAJC-10.0000T1
AOC2012XAJC-10.0000T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOC2012XAJC-10.0000T1
  • Description
    XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ CMOS
  • Delivery Services
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 14-SMD, No Lead, 4 Leads
Quick Inquiry
AOC2012XAJC-10.0000T1
Series AOC2012
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type OCXO
Frequency 10 MHz
Function -
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 289mA
Package / Case 14-SMD, No Lead, 4 Leads
Size / Dimension 0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)