AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
  • Description
    XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
  • Package
    6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
  • Delivery Services
100 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Quick Inquiry
AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
Type VCOCXO
Frequency 100 MHz
Function Standby (Power Down)
Output Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Size / Dimension 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)