AOCJY2-100.000MHZ-F
AOCJY2-100.000MHZ-F
AOCJY2-100.000MHZ-F
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOCJY2-100.000MHZ-F
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
  • Delivery Services
100 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Quick Inquiry
AOCJY2-100.000MHZ-F
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Abracon LLC
Series AOCJY2
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type VCOCXO
Frequency 100 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Size / Dimension 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AOCJY2-100.000MHZ-E AOCJY2-100.000MHZ-E-SW AOCJY2-100.000MHZ-F-SW AOCJY2-10.000MHZ
Part Number AOCJY2-100.000MHZ-E AOCJY2-100.000MHZ-E-SW AOCJY2-100.000MHZ-F-SW AOCJY2-10.000MHZ
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS