AOCJY2-100.000MHZ-F-SW
AOCJY2-100.000MHZ-F-SW
AOCJY2-100.000MHZ-F-SW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOCJY2-100.000MHZ-F-SW
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
  • Delivery Services
100 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Quick Inquiry
AOCJY2-100.000MHZ-F-SW
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Abracon LLC
Series AOCJY2
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type VCOCXO
Frequency 100 MHz
Function -
Output Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Size / Dimension 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)