ASPI-F4030-1R5M-T
ASPI-F4030-1R5M-T
ASPI-F4030-1R5M-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASPI-F4030-1R5M-T
  • Description
    FIXED IND 1.5UH 8.8A 10.5 MOHM
  • Delivery Services
1.5 µH Shielded Molded Inductor 10.2 A 10.5mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
ASPI-F4030-1R5M-T
Series ASPI-F4030
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core -
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10.2 A
Current - Saturation (Isat) 8.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 10.5mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 4030
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)