AT25040AN-10SI-2.7-T
AT25040AN-10SI-2.7-T
AT25040AN-10SI-2.7-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AT25040AN-10SI-2.7-T
  • Description
    IC EEPROM 4KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
  • Package
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 20 MHz 8-SOIC
Quick Inquiry
AT25040AN-10SI-2.7-T
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Memory Interface SPI
Clock Frequency 20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)