B82559A5332A019
B82559A5332A019
B82559A5332A019
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82559A5332A019
  • Description
    FIXED IND 3.3UH 2.7 MOHM SMD
  • Package
    Nonstandard, 3 Lead
  • Delivery Services
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.7mOhm Max Nonstandard, 3 Lead
Quick Inquiry
B82559A5332A019
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series ERU19 - Flat Wire Inductor
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) -
Current - Saturation (Isat) 27A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.7mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 2MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard, 3 Lead
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.807" L x 0.807" W (20.50mm x 20.50mm)
Height - Seated (Max) 0.441" (11.20mm)