B82559A5332A020
B82559A5332A020
B82559A5332A020
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82559A5332A020
  • Description
    FIXED IND 3.3UH 1.5 MOHM SMD
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
B82559A5332A020
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series ERU20 - Flat Wire Inductor
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) -
Current - Saturation (Isat) 34A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.5mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.878" L x 0.866" W (22.30mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)