B82791G0014A012
B82791G0014A012
B82791G0014A012
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82791G0014A012
  • Description
    CMC 6MH 100MA 2LN TH
  • Package
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Delivery Services
6 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 100mA DCR 1.2Ohm (Typ)
Quick Inquiry
B82791G0014A012
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82791
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 6 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max) 100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.2Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC 80V
Voltage Rating - AC 42V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.315" (8.00mm)