B82791G2251N020
B82791G2251N020
B82791G2251N020
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82791G2251N020
  • Description
    CMC 47MH 250MA 2LN TH
  • Package
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Delivery Services
47 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 250mA DCR 2.4Ohm (Typ)
Quick Inquiry
B82791G2251N020
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82791
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 47 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max) 250mA
DC Resistance (DCR) (Max) 2.4Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 250V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Ratings -
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.315" (8.00mm)